Novinky 1

Lootboxy a Call of Duty? Jeden z vývojářů odmítl práci na pay-to-win obsahu.

Vzhledem k “oblíbenosti” lootboxů v posledních letech, jimiž se nechvalně proslavilo zejména EA, se objevují spekulace, zda se lootboxy objeví v rámci nového Call of Duty: Modern Warfare, které nás čeká 25. října 2019. Jeden z vedoucích vývojářů, Joel Emslie, se však snaží uklidnit veřejnost tvrzením, že Infinity Ward nepracuje na lootboxech. Emslie řekl, že rozhodně NEPRACUJÍ na žádném druhu supply dropů ani lootbox systému”. Dle jeho slov také “funkční obsah je odemykán skrz GAMEPLAY”. Na základě těchto prohlášení tak snad můžeme doufat, že hra nebude obsahovat žádný “pay-to-win” element.

Joel Emslie: “Opět pokračují zavádějící a nesprávné informace o Modern Warfare. Co můžu nyní říct, je to, že určitě NEPRACUJEME na žádném druhu supply dropů nebo loot box systému. Rovněž funkční obsah je odemykán skrz GAMEPLAY. Zůstaňte klidní, plánujeme k tomu vydat informace tento týden.”

Stejně je třeba zůstat ostražitý a sledovat také, jestli do toho nehodí vidle také vydavatel Activision, který do titulu Black Ops 4 dodal 4 měsíce po vydání plné hry tzv. “Reserve Crates”. Každá bedna stála 200 COD bodů, což odpovídalo asi 55 Kč za jednu bednu. A nebyly to jen mikrotransakce kosmetického charakteru, verze některých zbraní hráči poskytovaly 25% boost ke zkušenostním bodům za zabití protihráče, hráč se tedy “leveloval” rychleji, klasické pay-to-win.

Takže uvidíme, co ve finále za plnou cenu dostaneme. Většina hráčů samozřejmě čeká na multiplayer a nebyli by rádi, kdyby se z CoD stala pay-to-win hra. Nechť si vývojáři a vydavatelé vezmou příklad z EA a Battlefrontu, že cestou pay-wo-win opravdu ne.

Taková malá pěkná krabička a kolik nenávisti může vyvolat, že? 😀

Výsledek obrázku pro lootbox

Zdroje: https://www.eurogamer.net/articles/2019-10-14-call-of-duty-modern-warfare-developer-insists-infinity-ward-is-not-working-on-loot-boxes
https://www.eurogamer.net/articles/2019-02-20-four-months-after-launch-call-of-duty-black-ops-4-gets-loot-boxes-and-theyre-awful

1 Comment

Napsat komentář