Novinky

NHL 20 odhaleno. Co nás čeká?

Na světě existuje jen pár jistot, patří mezi ně i každoroční zásobení novým dílem sportovních her. Rok se s rokem sešel a čeká nás další díl hokejového simulátoru, no spíše arkády než simulátoru 😀 – NHL.

Ročník 2019/2020 by měl být svým způsobem revoluční, přece jen číslovka 20 vyjadřuje jubileum, něco mimořádného, něco, co by hráče mělo vytrhnout z rutinního nakupování nových NHL titulů z důvodu podpory online nebo aktualizace soupisek a dresů.

NHL 20 bylo představeno v Las Vegas na každoročním udílení individuálních cen pro hráče té skutečné, severoamerické NHL, nejprestižnější a nejkvalitnější hokejové ligy světa. Vydání nového NHL se očekává 13. září 2019. Ti, co si hru zakoupí v předprodeji, budou mít přístup již 10. září 2019.

Co je nového? No tak v první řadě se můžeme zaměřit na vizuální stránku. Na přebalu bude tentokrát americký talent Auston Matthews, momentálně jeden z lídrů Toronta Maple Leafs. Volba je to celkem dobrá, přece jen doby Ovečkina a Crosbyho už jsou pomalu pryč (i když Ovečkinovi to stále střílí a Crosby je miláčkem), Kane není zrovna prototyp korektnosti (na čemž EA tak strašně poslední dobou lpí) vzhledem k alkoholovým excesům, McDavidovi se zase s Edmontonem tolik nedařilo. Našlo by se ale spoustu dalších adeptů (Kučerov, Pastrňák, O’Reilly, Burns a další). Nová bude i kombinace barev NHL 20, tentokrát jsou zvoleny odstíny modré a fialové.

Teď ale to podstatnější, co by hráče mělo zajímat. Hratelnost, fyzika, engine. EA avizuje zlepšení hratelnosti, větší realističnost, střelba by měla být vylepšena na základě tzv. Signature Shot, top hráči by měli být naanimováni se svými typickými pohyby, brankáři by měli být zase o něco chytřejší. Čeká nás úplně nový komentář (dvojice komentátorů) pro ty, kterým už zkrátka ze stejných hlášek trochu hrabe. Grafickou proměnou by měly projít také drobnosti jako skóre a ukazatel časomíry. Nicméně, engine zůstává stejný, nemění se, to je asi to nejpodstatnější. Čeká tedy EA na vydání nových konzolí a pak bude nový engine? Možná…

V režimu World of CHEL přibudou nové mapy. Přibude také úplně nový mód s názvem Eliminator. Ten bude ve stylu battle royale. Ano, tento mód už je zřejmě opravdu všude. Podle všeho bude 81 hráčů soupeřit o to, kdo vydrží nejdéle jako jednotlivec nebo jako tým. Jak to bude vypadat ve skutečnosti, to se uvidí. Tento nový mód má být v režimu Ones a Threes.

Nyní kapesníček pro PC hráče. Mnozí to čekali, ať už kvůli jubilejnímu ročníku nebo různým prosakujícím informacím, že by tentokrát mohlo nové NHL vyjít i na PC. No, nevyjde. NHL 20 bude k dispozici na PS4 a Xbox One. PC hráči se tak stále budou muset spokojit se starou dobrou NHL 09 ve všech různých mutacích, s addony a dnes už vtipnou hratelností. Podle mě by si ale snad aspoň jeden díl za ta léta zasloužili. Vždyť i FIFU si kupují.

Začínat bude NHL 20 s cenou na bezmála 60 USD, což znamená v přepočtu asi 1 356 CZK. Tak přemýšlejte o nákupu. A nyní ještě trailer:

Napsat komentář