Novinky 2

PlayStation 4 dostane zítra nový FW s označením 7.0.0

PlayStation 4 je zde s námi již 6 let, ale to neznamená, že by Sony na ní zanevřela. V době, kdy bývají některé zařízení po 6 letech již bez podpory, nám Sony vydává nový update pro naší PlayStation 4.
Ten přináší mnoho zajímavých novinek.

Začneme asi tou nejdůležitější novinkou, tou je vylepšená chat party.
Nově se bude moct do místnosti připojit až 16 lidí, no ne že by 8 nestačilo, ale pokud chcete pořádat pořádné drbající seance, již nebudete muset chodit v 7 ráno, v úterý nebo ve čtvrtek, do Lidlu. Bude stačit zapnout PlayStation 4 a pozvat do svého debatního kroužku až 16 přátel.

Dále se dočkáme vylepšené konektivity a stability výše zmíněné chat party.
Již by nás neměli trápit problémy s NATem či vzájemnou nekompatibilitou.

Dále se dočkáme opravy HDR, které dělalo problémy mezi puštěnou HDR aplikací a menu hry. Tento nešvar se vyznačoval nepříjemně zvýšeným kontrastem v menu konzole.

Další novinkou, která přímo nesouvisí s novým FW, je možnost puštění Remote-Play aplikace na veškerých Android, 5 a výše, zařízeních. Do teď to bylo možné pouze na Sony Xperia telefonech nebo Apple zařízeních.

S tímto ohlášením souvisí i další novinka.
Tou je nativní podpora Dualshocku 4 na Android zařízeních.
Jen dodám, že je k tomu potřeba minimálně Android 10.
Na ostatních Android zařízeních sice Dualshock spárujeme, ale nehlásí se jako Dualshock 4.

A jak Dualshock 4 spárovat s telefonem?
Je to jednoduché, na Dualshocku podržíme zároveň PS button a tlačítko Share. Jakmile začne gamepad bíle blikat, je připraven na spárování s vaším mobilním telefonem. A je jedno jestli Apple nebo Android.

2 komentáře

Napsat komentář