Novinky První dojmy

První dojmy ze hry Chernobylite

Po veleúspěšném seriálu Černobyl, který se nám mimochodem náramně líbil, vznikla na trhu her velká poptávka po hrách které se touto tématikou zabývají. Naštěstí už v té době jich bylo několik ve vývoji. Jednou z nich je survival horor Chernobylite, na který jsem se mimořádně těšil.
Jelikož se hra stále nachází ve vývoji, nehráli jsme konzolovou verzi hry, nýbrž verzi určenou pro PC.

Hned na začátku, vlastně hned v prvním videu, na vás dýchne neskutečná atmosféra, kterou jen tak v každé hře nenajdete. Jestli bych měl Chernobylite k něčemu přirovnat, je to jednoznačně mix her Metra, S.T.A.L.K.E.R a nečekaně Singularity. I když se nacházím teprve na začátku hry, už se dá ledacos vyčíst, jakým se budou věci ve hře vyvíjet.


Hra se zabývá různými konspiračními teoriemi, doplněné o různé sci-fi prvky. Takže dojde na cestování časem, dimenzionálním cestováním a na beznadějnou klišé záchranu 30 let staré lásky. Ta nešťastně zahynula při černobylské katastrofě a hlavní hrdina se snaží tuto nepřízeň osudu obrátit ve svůj prospěch a vše napravit.

Hra jinak disponuje velmi kvalitním grafickým zpracováním, za které vděčí poslednímu Unreal Enginu, povedeným craftingem, který bych přirovnal systému ze Skyrimu, nebo poslední Zeldy, RPG prvky a v neposlední řadě dobrým plížícím systémem, kde vás dokonce nepřátelé dokáží objevit a je jen na vás, jestli se vydáte cestou násilí nebo smlouvání.
No a co dodat na konec?
Po dlouhé době to vypadá, že si konečně zahraji kvalitní SP hru, kterou pravděpodobně také dohraji do zdárného konce, a to není u mě zcela obvyklé :-).
Takže pokud mi bude přáno, a já doufám, že bude, po dohrání vám zkusíme dodat naší první plnohodnotnou recenzi.

Ani tato hláška ve hře nechybí:-DNapsat komentář