Novinky 1

Série Assassin’s Creed je nejlépe prodávaným produktem společnosti Ubisoft.

Není velkým překvapením, že zrovna série Assassin’s Creed je na vrcholu prodejů Ubisoftu, a to se skvělými 140 miliony prodaných kopií. Série je s námi již od roku 2007, kdy vyšel první díl situovaný do středověku v období křížových výprav. Pro přehlednost: Just Dance zatím stihlo 70 milionů prodaných kopií, série Far Cry 50 milionů prodaných kopií.

Image

Již 12 let jedinečné zábavy, která postupně od stealth akcí přechází v posledních dílech v rozsáhlé RPG s obrovskou mapou. Za ta léta již série vyprodukovala také spoustu dílů včetně některých vedlejších titulů (ale kvalitních, např. Rogue).

Začalo to ve středověku během třetí křížové výpravy, do období pravých asasínů. Následně se série na nějaký čas přesunula do renesanční Itálie a měst jako jsou Benátky, Florencie a Řím (zvláště AC 2 je hodnoceno jako vůbec nejlepším počinem celé série). Příběh Ezia, hlavní postavy italské větve, byl pak završen v Konstantinopoli (dnešní Istanbul). Následně se hra přesunula do období boje za nezávislost amerických kolonií. Časově zpět jsme se poté přesunuli do Karibiku v období, kdy moře ve velkém brázdili piráti. Následovalo zasazení do Velké francouzské revoluce, následně období kartelů a syndikátů v průmyslovém Londýně 19. století.

Poté nastal zlom v podobě titulu Origins. Série se v čase vrátila do 1. století před naším letopočtem, do starověkého Egypta v období Ptolemaiovců. Proměna nebyla jen v období, celý herní systém (boj, zdokonalování postavy a výstroje) prošel značnou obměnou. Hra se také více přeorientovala na RPG. Mapa byla ve srovnání s ostatními tituly obrovská. V nastoleném trendu pokračuje i Odyssey zasazená ještě více do historie do období Peloponéské války ve starověkém Řecku (5. stol. př. n. l.).

Co bude dál? Spekuluje se o období Vikingů, podle jiných by měla být jakási starověká trilogie s Origins a Odyssey završena v Římské říši (zřejmě za císařství, tedy po Caesarovi). Spíš to ale vypadá na Vikingy.

Ubisoft nicméně potvrdil, že trend RPG s obrovskou mapou zachová i nadále. Série přerod na RPG zvládla a není důvod se domnívat, že by její hvězda měla uhasínat. Poslední dva díly jsou velmi kvalitní. Pro hráče, kteří mají nutkání prošmejdit celou mapu, to pak i v případě nových titulů bude znovu znamenat hodně času stráveného u herního zařízení (nezapomínejte chodit ven). V roce 2019 se nedočkáme žádného hlavního ani vedlejšího titulu série Assassin’s Creed. Tak snad to příští rok bude stát zase za to.

Zdroj: https://www.playstationlifestyle.net/2019/09/30/assassins-creed-is-the-best-selling-ubisoft-franchise/

1 Comment

Napsat komentář